2012. december 4., kedd
"Próbáld
ki! A nap folyamán időnként állj meg, ülj le, és válj tudatossá a
légzésedre. Végezheted öt percig vagy öt másodpercig. Merülj bele a
jelen pillanat teljes elfogadásába, melybe az is beleszámít, hogyan
érzed magad, és hogyan érzékeled, ami történik. Ezekben a pillanatokban
egyáltalán ne próbálj megváltoztatni semmit, csak lélegezz, és engedd
el. Lélegezz és engedd! Halj meg annak, hogy ebben a pillanatban
bárminek máshogy kellene lennie; a tudatod és a szíved mélyén engedd meg
magadnak, hogy ez a pillanat éppen az legyen, ami, és te éppen az
legyél, ami vagy. Majd amikor készen állsz, mozdulj abba az irányba,
amelyet a szíved kijelöl – éber figyelemmel és elszántan." (Jon
Kabat-Zinn)
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése