A
csoda nem valamilyen égzengéses pillanat, mikor megnyílnak az egek,
kürtök recsegnek, ködök szállanak, sírok felnyílnak, s a zűrzavarban
felhangzik Isten szava: nem, a csoda legtöbbször egészen csendes. Átmégy
egyik szobából a másikba, s
látsz valamit: egy ember
arckifejezését; egy tárgy elhelyezését; s egyszerre feltárul előtted e
tárgy igazi értelme és viszonya a világhoz; egy ember hangját hallod,
mint soha azelőtt, s a közömbös szavakon túl megérted ez ember titkát; a
csoda mindig ennyi csak. Nem belevakulni a valóságba, a mindennaposba….
/Márai Sándor/
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése