A boldogság titka a cselekvés, nem pedig a birtoklás.
Hányszor, de hányszor láthatunk embereket, akik kemény munkával nagy
vagyonokra tesznek szert, és amikor már elérték, amire vágytak, hirtelen
úgy érzik, üres lett az életük. A birtoklás, a vagyon önmagában senkit
sem tesz boldoggá. A boldogság titka az, hogy cselekszünk, méghozzá
legjobb meggyőződésünk szerint. Ez a legjobb meggyőződés abból a jobbik
énünkből sugárzik, amely felé állandóan igyekszünk. Törekedj ezért arra,
hogy világos képed legyen erről a jobbik énről! Vizsgáld meg időről
időre, hogy céljaid összhangban vannak-e vele. Ha nincsenek, módosítsd
őket, mert aki önmagától távolodik, saját boldogságától távolodik. Ne
feledd, a gazdagságra nem önmagáért van szükséged, hanem azért, hogy
megkönnyítse számodra a cselekvő önfejlesztést, és másoknak is
segíthess, hogy cselekvő, tartalmas és boldog életet éljenek! - Napoleon
Hill
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése