A legtöbb betegség negatív gondolkozással kezdődik.
Ez már számtalan esetben bebizonyosodott. Hipochondereken, akiknek
meggyőződése, hogy betegek, noha semmi bajuk sincs, ugyanazok a tünetek
jelentkeznek, mint azokon, akik valóban betegek. Számukra a betegség
ugyanolyan valóságos, mintha tényleg fájdalmak kínoznák őket. Azzal is
beteggé teheted magadat, hogy állandóan idegeskedsz, félve a kudarctól.
Ez azért van, mert az elme állandóan azon munkálkodik, hogy valósággá
változtassa azokat a dolgokat, melyekre a legtöbbet gondolunk. Lelki
egészségedre ugyanúgy kell vigyáznod, mint a testi egészségedre. Mint
ahogy a testre, igaz a lélekre is, hogy kiegyensúlyozott táplálkozásra
van szüksége. Gondoskodj arról, hogy elmédet sok-sok pozitív gondolattal
tápláld. - Napoleon Hill
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése