2012. szeptember 4., kedd

A legtöbb betegség negatív gondolkozással kezdődik.
Ez már számtalan esetben bebizonyosodott. Hipochondereken, akiknek meggyőződése, hogy betegek, noha semmi bajuk sincs, ugyanazok a tünetek jelentkeznek, mint azokon, akik valóban betegek. Számukra a betegség ugyanolyan valóságos, mintha tényleg fájdalmak kínoznák őket. Azzal is beteggé teheted magadat, hogy állandóan idegeskedsz, félve a kudarctól. Ez azért van, mert az elme állandóan azon munkálkodik, hogy valósággá változtassa azokat a dolgokat, melyekre a legtöbbet gondolunk. Lelki egészségedre ugyanúgy kell vigyáznod, mint a testi egészségedre. Mint ahogy a testre, igaz a lélekre is, hogy kiegyensúlyozott táplálkozásra van szüksége. Gondoskodj arról, hogy elmédet sok-sok pozitív gondolattal tápláld. - Napoleon Hill

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése