Na
pasik, hol van az érzelmi intelligencia? Ki az, akinek van? Elárulom.
Annak, aki adott helyzetben mind pozitív, mind a negatív érzéseit
hangosan ki meri mondani úgy, hogy az ezzel járó következményeket is
vállalja! Van egy alapmondat, ami ha nem hangzik el, akkor nem leszek
stabilan a férfivá válás folyamatában. Ez a mondat pedig így hangzik:
"Adott helyzetben képes vagyok arra, hogy gyáva legyek". Ha önmagamnak
már ki mertem mondani ezt, akkor jön a következő lépés, hogy a másiknak
is ki merjem mondani. Ez nem szégyen, hiszen aki emberből van, abban ott
a gyávaság is egy adott helyzetben, főképpen akkor, ha érzelmi
konfliktus kezelésére kerül sor.
/Csernus Imre/
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése