Mi
ijeszthet, ha lelked nyugodt? Ha leküzdöd a hiúságot, a kéjvágyat és a
kapzsiságot? Miféle hatalmak kínozhatnak, ha te nem kínzod magad? Mi a
börtön, ha a lelked szabad? Mi a halál, ha megismerted a világot és
lelkedet, s nem vágyol fölösleges és kínos részletekre? Igazán, olyan
voltál, mint a gyermek, aki boldogtalan, mert nem kapta meg ezt vagy
azt. Gondold mindig ezt: "Nincs hatalmam, sem vagyonom, talán egészségem
sincs. De milyen hatalmas vagyok, milyen gazdag, milyen fölényes, mert
vágyaimat a dolgok igazságához és valóságához igazítom, s a lelkem
szabad!" Ezt senki nem veheti el tőled, ennél többet senki nem adhat.
/Márai Sándor/
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése