Légy bolond a taoista értelemben, a zen szellemében.
Ne
építs falat magad köré a tudásból. Akármilyen élmény ér, hagyd, hogy
megtörténjen, azután hagyd magára. Mindig tisztítsd ki az elméd, újra
meg újra. Halj meg minden pillanatban a múlt számára, hogy a jelennel,
az "itt és most"-tal maradhass, mint egy újszülött csecsemő. Az elején
nagyon nehéz dolgod lesz. Mindenki ki fog használni... de hadd tegyék.
Szegény fickók... Még ha megtévesztenek is, becsapnak, kirabolnak is...
hagyd, hogy megtörténjen, mert az, ami tényleg a tiéd, soha nem lehet
másé. Azt, ami valóban a tiéd, senki nem rabolhatja el tőled. Ha nem
hagyod, hogy ezek az élethelyzetek beszennyezzenek, akkor megjelenik
számodra a lehetőség, hogy legbelül eggyé válj önmagaddal. A lelked
mindinkább kikristályosodik.
/Osho/
/Osho/
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése