"A
legcsodálatosabb élmény az életben, amikor egyszerűen csak adsz,
feltétel nélkül, mindenféle elvárás nélkül, még csak egy köszönöm-öt sem
várva. Ellenkezőleg: az igazi, valódi szerető lekötelezve érzi magát,
hogy a másik elfogadta az ő szeretetét. Mert el is utasíthatta volna.
Amikor úgy adsz szeretetet, hogy közben mély hálát érzel azok iránt,
akik elfogadják azt, akkor egyszer csak meglepődve
veszed észre, hogy császár lett belőled. Többé nem vagy már koldus, aki
minden ajtón kopogtatva edényével szeretetért koldul. És akikhez
bekopogsz, nem adhatnak szeretetet, mert ők maguk is koldusok. A
koldusok egymástól koldulnak szeretetet, és csalódottak, mérgesek, mert a
szeretet nem jön. De ennek így kell lennie, mert a szeretet a
császárokhoz tartozik, nem a koldusokhoz. És amikor az ember annyira
tele van szeretettel, hogy minden feltétel nélkül meg tudja osztani,
akkor ő császár."
(Osho)
(Osho)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése