„Azt
akarom, hogy ragadjon el a hév, hogy lebegj a mámortól, fakadj dalra,
lejts dervistáncot, légy eszelősen boldog, vagy legalább légy rá
nyitott! A szerelem szenvedély, megszállottság, mely nélkül nem lehet
élni. Azt mondom, légy fülig szerelmes; olyat találj, akit őrülten
szeretsz, és aki ezt viszonozza! Hogy találhatsz rá? Hagyjad az eszed!
Hallgass a szívedre!… Az az igazság, hogy e nélkül nincs értelme élni.
Ha szerelem nélkül mész végig az úton, akkor egyáltalán nem is éltél. De
meg kell próbálnod! Ha nem próbálod meg, nem is éltél… Légy nyitott, ki
tudja… becsaphat a villám.”
(Meet Joe Black)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése