Akkor viszont, amikor a
telítettségnek ebben az emelkedett állapotában valaki hangtalanul
hozzánk simul, és rongyos kis tarisznyájából szeretetmorzsákkal kínál,
meghökkenünk. Hirtelen kiesünk a nagyság szerepéből, és zavartan
szembesülünk az új helyzettel: nem tündökölhetünk egyedül a szeretet
ingyenkonyhájának konyhafőnöki szerepében. Most minket is étellel
kínálnak. De hát erre nekünk semmi szükségünk sincsen! - zsörtölődünk a
valaki morzsáit lefitymálva. Hiszen mi praktikusan, megszervezetten,
hatékony nagyüzemi módon osztjuk a szeretetet a rászorulóknak. S lám,
most a sor megakad, a sorban állók türelmetlenkednek. De valaki nem
tágít. Csak áll, és már-már könyörögve kínálja felénk elfogadásra apró
kis szeretetmorzsáit. S akkor meg kell látnunk, hogy szeretet nem
elsősorban nekünk szól. Az életben maradáshoz neki van szüksége arra,
hogy adjon, mert léte ebben az elfogadottságban nyeri el értelmét.
Valakitől szeretetet elfogadni annyit jelen, mint megerősíteni őt élete
értelmében.”
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése