Egy
rossz kapcsolatból kimenekült ember ritkán talál magának másik társat.
Nemcsak azért, mert sérült, hanem azért is, mert torz még a lelke.
Hordozza még a ki nem hevert méltatlanságok nyomait. Hosszú ideig még
"nem ő". Meg van nyomorítva. Rajta vannak egy rossz tekintet torzító
bélyegei. Gyanakvó. Férfi- vagy nőgyűlölő. (...) Először is, föl kell
dolgoznod a múltat. Ez nem csak azt jelenti, hogy a sebeknek be kell
gyógyulniuk, s a léleknek ki kell hevernie a bántások fájdalmas
emlékeit, de főleg meg kell vizsgálnod mennyit rontott benned az elmúlt
kapcsolat. Meg kell szabadulnod egy rossz igézet hatásától. Le kell
tépni azt a torz maszkot, amit egy rossz viszony rád sütött. Meg kell
találnod igazi arcodat. És, főleg, vissza kell nyerned az erődet! Ez a
másik fontos tapasztalat: egy lélekrontó kapcsolatban mérhetetlen sok
energiát veszíthetsz. Olyan világból, ahol nem szerettek vagy rosszul,
önzőn "szerettek", fáradtan kerülsz ki. Kimerülten.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése