Ahol van szeretet, ott nincs követelés, nincs elvárás, nincs
függőség. Nem követelem tőled, hogy tégy boldoggá; a boldogságom nem
benned leledzik. (...) Kötődés nélkül élvezem a társaságodat. Amit
valóban élvezek, az nem te vagy; az a valami mindkettőnknél nagyobb.
Valami, amit felfedeztem, egyfajta szimfónia, egyfajta zenekar, amely
egy melódiát játszik a jelenlétedben. De amikor elmégy, a zenekar akkor
sem áll le. Amikor valaki mással találkozom, a zenekar egy másik
melódiát játszik, amely szintén csodálatos. És amikor egyedül vagyok,
akkor is tovább játszik. Ez jelenti a felébredést.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése