“A világon mindenki a boldogságot hajszolja –
és van is egy biztos mód, amellyel megtalálhatjuk: ellenőrizzük a
gondolatainkat. A boldogság nem a külső körülményeken, hanem a belsőnkön
múlik. Nem az a tény tesz boldoggá vagy boldogtalanná, hogy mid van, ki
vagy, hol vagy, mit csinálsz – csakis az, hogy mit gondolsz minderről.
Például két ember lehet ugyanazon a helyen, és teheti ugyanazt egyszerre,
mindkettőnek nagyjából ugyanannyi pénze és tekintélye lehet – mégis
lehet az egyik szerencsétlen, a másik pedig boldog. Miért? A dolgok
eltérő megítélése miatt. Éppen annyi boldog arcot láttam a pusztító
hőségben napi hét centért izzadó és küszködő kínai munkások között, mint
a New York-i Park Avenue légkondicionált hivatalaiban.”
Dale Carnegie
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése