'Tanulom, hogy ki tudjam ezt fejezni azoknak,
akiket szeretek, akikkel törődöm, akár szavakkal, akár azzal, ahogyan
létezem másokkal és magammal. Én így hívom, „nyitott kézzel szeretni”.
Annyira szeretlek, hogy teljesen felszabadítalak, hogy egymás mellett
járjunk örömben és bánatban. Együtt fogok veled érezni, ha sírsz, de nem
foglak arra kérni, hogy ne sírj. Törődni fogok a szükségleteiddel, támogatni
foglak, de nem tartalak vissza, amikor egyedül tudsz menni. Mindig
készen fogok állni, hogy Veled legyek a bánatodban, magányodban, de nem
fogom azt elvenni tőled. Igyekezni fogok, hogy figyeljek a szavaidra,
azok jelentésére, de nem ígérem, hogy mindig egyet fogok veled érteni.
Néha dühös leszek, és akkor ezt olyan nyíltan meg fogom mondani Neked,
hogy ne kelljen különbözőségeink miatt elutasítást, vagy elidegenedést
éreznem. Nem tudok mindig veled lenni, nem hallom meg mindig, amit
mondasz, mert van, amikor magamra kell figyelnem, magammal kell törődnöm
- és ilyenkor is olyan őszinte leszek veled, amennyire tudok.'
- Carl Rogers -
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése