Gyerekkoromban magányosnak éreztem magam, és az
vagyok ma is még, mert olyasmiket tudok és vagyok kénytelen jelezni,
amikről mások láthatóan nem tudnak és többnyire nem is akarnak tudni.
A magányosság nem úgy jön létre, hogy senki nincs körülöttünk, hanem
sokkal inkább azáltal, hogy senkivel nem lehet megbeszélni olyan
dolgokat, amelyeket fontosnak érzünk, vagy hogy az ember érvényesnek
tekint olyan gondolatokat, amelyeket a többiek valószínűtlennek tartanak. [...]
Aki többet tud másoknál, elmagányosodik. De a magányosság nem
szükségképpen ellentéte a közösségnek, tudniillik senki nem érzi jobban a
közösséget, mint a magányos ember, és a közösség is csak ott virágzik,
ahol külön-külön senki sem felejtette el a maga sajátszerűségét, és nem
azonosul a többiekkel."
(Carl Gustav Jung)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése