“Fura dolog ez a hiányérzet. A legváratlanabb
időben jelentkezik, képtelen helyzetekben. Betöri az ajtót. Nem
kopogtat, nem kérdezi, hogy alkalmas-e , és a legfontosabbat is
elfelejti, hogy fel vagyok-e rá készülve. Csak jön és beköltözik a
lelkembe. Próbálom nem észrevenni, elterelni a gondolataimat. De azokon a
napokon, mikor meglátogat, a könyvek közül előkerül egy réges-régi
fénykép, a rádióban felcsendül egy évek óta nem hallott dal vagy az utcán elsuhan egy ismerős kabát.
Emlékeztet azokra az időkre, mikor még nem ismertem Őt, a hiányt. A
múlt boldogságából azonban csak egy pillanatot engedélyez. Végül megtör.
Fájdalmat ébreszt és könnyeket fakaszt. Az időt lelassítja, az álmokat
elkergeti, és mikor már minden energiámat elszívta, elmegy. Elmegy úgy,
ahogy jött, kérés nélkül… váratlanul.”
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése