2012. július 30., hétfő


"Beszéljünk pár szót a döntés jelentőségéről.
Amikor egy ember úgy dönt, hogy párt választ, elsősorban arra helyezi a hangsúlyt, hogy a másikkal boldog szeretne lenni.
Nehéz elképzelni, hogy valaki azért megy férjhez, nősül meg, vagy költözik össze valakivel, mert szenvedni akar.
A választásaink mögött – ahogy arról már szó volt – elsősorban a szülői kapcsolatunk játszik szerepet.
Egyrészt, hogy milyen viszonyunk volt az apánkkal és az anyánkkal, másrészt hogy milyennek tapasztaltuk meg apánk és anyánk egymással folytatott kapcsolatát.
Ha nagyon rossznak éltük meg az ő közös életüket, akkor tudat alatt meg akarjuk ezt az életet menteni.
Ezt azért tesszük, mert szükségünk van arra a szeretetre és harmóniára, amit apánktól és anyánktól szeretnénk megkapni. Ezért jó ideig a szüleink nehéz párkapcsolatát egyengetni próbáljuk, békítgetni őket, csak a már nagyon eldurvult helyzetnél mondjuk azt apánknak, vagy anyánknak, hogy már jobb lenne ha elválnának.

Van azonban egy bökkenő.
Később a saját életünkben a minta alapján nagyon nagy esélyünk van arra, hogy megismételjük a konfliktusokkal terhelt kapcsolatukat, elsősorban annak a szerepnek megfelelően, amilyen nemű emberek vagyunk, tehát vagy az apánk vagy az anyánk szemszögéből megélve ugyanazt a helyzetet.
Ha spirituálisan közelítjük meg ennek a hátterét, akkor azt lehetne mondani, hogy úgy néz ki, mintha nekünk felelősséggel élő embereknek ki kellene javítanunk, vagy helyre kellene hoznunk az őseink hibáit. Különösen érdekes ha családoknak, több generációs történetét vizsgáljuk. Gyakran azt fogjuk tapasztalni, hogy komoly, súlyos traumákat cipel egy család és mintha a sors is azt „akarná”, hogy helyrehozzuk, ill. begyógyítsuk azt a súlyos heget, amely akár évszázadok óta jelen van egy család életében."
Kalo Jenő

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése