Az ősi lélektannak egyetlen alapvető parancsolata van:
"Szükség néktek újjászületni! "
Ez azt jelenti, hogy aki csupán biológiai születését és énjét ismeri, az ennek az egy menetre tervezett földi életnek az adok-kapok drámájában benne is marad, mindaddig, amíg föl nem ismeri,
hogy létezik itt lelki születés is, mely az embert minden karmikus múltjától szabaddá teszi. Az ilyen fölébredt ember még arra is képes, hogy „vétkes anyját", aki sok szenvedést okozott neki, necsak megértse, de mindenkinél jobban meg is szeresse.
Nem azért, mert jó ember lett, hanem azért, mert újjászületésével kilépett eddigi drámájából, önmagát és az anyját kívülről és felülről
is meg tudja nézni - s ekkor, már egészen más történetet lát.
"Szükség néktek újjászületni! "
Ez azt jelenti, hogy aki csupán biológiai születését és énjét ismeri, az ennek az egy menetre tervezett földi életnek az adok-kapok drámájában benne is marad, mindaddig, amíg föl nem ismeri,
hogy létezik itt lelki születés is, mely az embert minden karmikus múltjától szabaddá teszi. Az ilyen fölébredt ember még arra is képes, hogy „vétkes anyját", aki sok szenvedést okozott neki, necsak megértse, de mindenkinél jobban meg is szeresse.
Nem azért, mert jó ember lett, hanem azért, mert újjászületésével kilépett eddigi drámájából, önmagát és az anyját kívülről és felülről
is meg tudja nézni - s ekkor, már egészen más történetet lát.
(Müller Péter)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése