A
szerelem: örök vágyódás. Vágyódás a vágyra. Ha "csak" egyszerűen
szeretlek, akkor a szó hétköznapi értelmében jó veled. Jó, hogy
mellettem vagy, és ha elmész, nem hiányzol, mert tudom, hogy előbb-utóbb
visszajössz, de ha "szerelmes" vagyok beléd, akkor nemcsak jó veled, de
szenvedek is a hiányod miatt. Elérhetetlen vagy.
Hiába mohó ölelés, szeretkezés, csók, elfáradok és elalszom, de amikor felébredek,
megint hiányzol. Az "enyém vagy" érzése csak egy átsuhanó pillanat
élménye. Nem lehetsz az enyém, és én se a tiéd. Mindig sóvárgunk
egymásra.
Ilyenkor sejtjük meg, hogy a szerelem egy transzcendens
élmény. Eggyé tenni a kettőt - lehetetlen. Nem igazi szerelem az,
amelyben nincsen szenvedés. Csak az tud nagyon boldog lenni, aki nagyon
boldogtalan is tud lenni. A kettő együtt jár.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése