"Véleményem szerint a házasságban nem elviselni kell a másikat,
hanem szeretni. Jogosan merül fel a kérdés: hogy lehet egy érzelmet
dokumentálni? Honnan tudjam, hogy szeretni fogom-e 10 év múlva is?
Lehet, hogy megváltozik? Honnan tudjam, milyen leszek 40 évesen? 80
évesen? Honnan tudjam, hogy kitartok-e mellette akkor is? Nem tudhatod. A
hozzáállás az, ami számít. Azt, hogy szeretni fogod-e, nem lehet
megjósolni. De azt eldöntheted, hogy mindent megteszel-e annak
érdekében, hogy őt boldoggá tedd. Ha ezért mindennap teszel is, akkor
nem lesz gond." (Marie Clarence)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése