"Szeretnem
kellene önmagamat" – aki ezt gondolja, nem tudja, mi a szeretet. Mi
mindannyian szeretet vagyunk. Már most, ebben a szent pillanatban is.
Ezért aztán azt gondolni, hogy szeretned kellene önmagad, miközben ez
nem így van, puszta önbecsapás. Mondd, nem igazabb a megfordítás: Nem
kellene szeretnem önmagam?
Honnan tudod, hogy nem kellene szeretned
magadat? Onnan, hogy nem teszed. Legalábbis egyelőre. Az igazság nem
tisztel semmiféle spirituális elképzelést. A szeretet nem cselekvés.
Nincs semmi, amit tenned kellene. Ha megvizsgálod az elmédet, látni
fogod, hogy az egyetlen dolog, ami elválaszt attól, hogy te magad légy a
szeretet, nem más, mint egy gyötrő gondolat.
(Byron Katie)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése