2012. december 11., kedd

"Szeretnem kellene önmagamat" – aki ezt gondolja, nem tudja, mi a szeretet. Mi mindannyian szeretet vagyunk. Már most, ebben a szent pillanatban is. Ezért aztán azt gondolni, hogy szeretned kellene önmagad, miközben ez nem így van, puszta önbecsapás. Mondd, nem igazabb a megfordítás: Nem kellene szeretnem önmagam?
Honnan tudod, hogy nem kellene szeretned magadat? Onnan, hogy nem teszed. Legalábbis egyelőre. Az igazság nem tisztel semmiféle spirituális elképzelést. A szeretet nem cselekvés. Nincs semmi, amit tenned kellene. Ha megvizsgálod az elmédet, látni fogod, hogy az egyetlen dolog, ami elválaszt attól, hogy te magad légy a szeretet, nem más, mint egy gyötrő gondolat.
(Byron Katie)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése