2012. december 16., vasárnap


„Isten "táncolja" a teremtést. Ő a Táncos, a teremtés az Isten tánca. A tánc különbözik a táncostól, de mégsem létezik a táncostól függetlenül. (...)

Abban a pillanatban, hogy a táncos megáll, a tánc megszűnik létezni. Isten keresése közben az ember túl sokat gondolkodik, túl sokat reflektál, és túl sokat beszél. (...)

Maradj csendben, és nézd a táncot! Csak nézz: egy csillag, egy virág, egy h
ervadó levél, egy madár, kő... A tánc bármelyik töredéke megteszi.

Nézz! Hallgass! Tapints! Ízlelj! És akkor, remélhetőleg, hamarosan megpillantod Őt - magát a Táncost.”

Anthony de Mello

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése