„Isten
"táncolja" a teremtést. Ő a Táncos, a teremtés az Isten tánca. A tánc
különbözik a táncostól, de mégsem létezik a táncostól függetlenül. (...)
Abban a pillanatban, hogy a táncos megáll, a tánc megszűnik létezni. Isten keresése közben az ember túl sokat gondolkodik, túl sokat reflektál, és túl sokat beszél. (...)
Maradj csendben, és nézd a táncot! Csak nézz: egy csillag, egy virág, egy h
Abban a pillanatban, hogy a táncos megáll, a tánc megszűnik létezni. Isten keresése közben az ember túl sokat gondolkodik, túl sokat reflektál, és túl sokat beszél. (...)
Maradj csendben, és nézd a táncot! Csak nézz: egy csillag, egy virág, egy h
ervadó levél, egy madár, kő... A tánc bármelyik töredéke megteszi.
Nézz! Hallgass! Tapints! Ízlelj! És akkor, remélhetőleg, hamarosan megpillantod Őt - magát a Táncost.”
Anthony de Mello
Nézz! Hallgass! Tapints! Ízlelj! És akkor, remélhetőleg, hamarosan megpillantod Őt - magát a Táncost.”
Anthony de Mello
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése