Ha igazán szeretünk valakit, akkor nincs más választásunk, mint
hinni, bízni és remélni, hogy szeretetünk viszonzásra talál. De tudnunk
kell, erre nincs semmi garancia vagy biztosíték. Ha az ember addig
halogatja, hogy szeressen, míg meg nem bizonyosodik róla, ugyanazt a
szeretetet vissza is kapja-e, akkor örökké várhat. Ha szeretetébe
bármiféle konkrét elvárás vegyül, előbb vagy utóbb csalódni fog, hiszen
nem valószínű, hogy bárki is maradéktalanul ki tudja elégíteni minden
igényét, még akkor sem, ha nagyon szereti őt.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése