"Értsd
meg: ez nem érzelmi kérdés. Ez nem úgy van, hogy aki elfojtja érzéseit,
annak a szeme száraz marad, aki viszont szabadjára engedi lelkének
szentimentális, "ostoba" rezdüléseit, az viszont bőgni kezd, mint egy
"gyenge nő" vagy egy "kisgyerek". Nem. A könny a megfagyott élet
olvadása. A határaink oldódása - szeretek, s ettől valami kemény, gőgös,
sűrű, kőszerű keménység föloldódik bennem, s olvadni kezdek. Nagy
pillanataink mellékmondata, hogy "mindjárt elsírom magam!" Ha
megfigyelted magad, a gyász idején sem a szomorúság csalja a könnyeket a
szemedbe, hanem a szinte elviselhetetlen és magára hagyott
szeretet-érzésed. Csak azt siratjuk, akit szeretünk. Siratjuk, ha
elveszítjük, de éppúgy bőgni kezdünk, és patakokban csurognak a
könnyeink, ha mondjuk, halottnak vélt gyermekünk, tízéves hadifogság
után visszatér, s egyszer csak ott áll előttünk... " ( Muller
Peter )
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése