A
személyiségedtől meg kell szabadulnod, hogy felfedezhesd az
egyéniségedet. Amit személyiségnek nevezünk, az nem te vagy, csupán egy
álarc, amit az emberek adtak rád. A személyiség nem hiteles valóságod,
nem a saját eredeti arcod. Azt kérdezed tőlem,
hogy érdemes-e bármi
energiát fektetned a személyiséged fejlesztésébe? Inkább a személyiséged
lerombolásába fektesd az energiádat! Az egyéniséged felfedezésébe
fektesd az energiádat, és hogy teljes mértékben tisztázzuk a
különbséget: az egyéniséged az, amit már a születésed óta magaddal
hordozol. Az egyéniség lényed lényege, a személyiség pedig az, amivé a
társadalom formált, amivé formálni akart.
Osho
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése