2012. december 4., kedd

A személyiségedtől meg kell szabadulnod, hogy felfedezhesd az egyéniségedet. Amit személyiségnek nevezünk, az nem te vagy, csupán egy álarc, amit az emberek adtak rád. A személyiség nem hiteles valóságod, nem a saját eredeti arcod. Azt kérdezed tőlem,
hogy érdemes-e bármi energiát fektetned a személyiséged fejlesztésébe? Inkább a személyiséged lerombolásába fektesd az energiádat! Az egyéniséged felfedezésébe fektesd az energiádat, és hogy teljes mértékben tisztázzuk a különbséget: az egyéniséged az, amit már a születésed óta magaddal hordozol. Az egyéniség lényed lényege, a személyiség pedig az, amivé a társadalom formált, amivé formálni akart.
Osho

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése