Mondjuk, az élet az olyan, hogy én itt állok, és millió labda jön felém. Vannak kék labdák, piros labdák, fehér labdák, fekete labdák, mindenféle színű labdák repülnek felém. Ha van egy ideálom, akkor az olyan, mintha azt mondanám, hogy nekem fekete labdák kellenek. S akkor hiába jön felém mindenféle labda, egyik sem kell, várom a fekete labdákat, és káromkodom, hogy olya
n kevés
fekete labda van, sohasem jön fekete labda, De már egy piros elment,
amit elkaphattam volna, vagy tizenöt sárga, meg rózsaszín, meg
mindenféle, nekem azonban nem kellenek, mert én olyan ember vagyok, aki
feketére vágyik. Tehát, ha az embernek van egy ideálja, akkor rengeteg
dolog történhet meg, de ő elsétál mellettük.
Észre sem veszi az ilyen kegyeket, mert van egy ötlete, van egy
elképzelése arról, hogy neki mi kell, s ki ő, s közben elveszíti azt,
amije éppen van, mert valami másért küszködik. Szerintem ez rettenetes
dolog.
Mikor pedig végre kap egy
feketét, akkor rájön egy év múlva, hogy a fekete nem is jó. :(
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése