s ha egykor az egek lábát is súrolták, az évek múlásával az ormuk
megkopott, színük elhalványult. Ezt teszi velünk az idő:a szépség is
törékeny, miért volna kegyesebb az örömökkel? Hogy minden boldog
pillanatba egy csepp szomorúság vegyül - sosem vagyunk maradéktalanul
boldogok -, úgy a szomorúság felkészít a boldogabb időkre. Emberi ez is:
alászállás és felemelkedés. Ahogy a nap és az évszakok búcsúznak, majd
magukhoz ölelik újra a csillagokat, úgy változandóság honol mindenben:
az emberi szívben, hangulatokban, a körülményekben.
(Tatiosz)
(Tatiosz)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése