Írjunk
levelet valakinek, akinek hálásak vagyunk, és ezt heti rendszerességgel
műveljük tíz héten át. Egyszersmind írjuk fel naponta a
bosszúságainkat. Azt fogjuk tapasztalni az önkísérletben, hogy csökken a
bosszúságok száma, és növekszik a jó közérzetben eltöltött idő. Pozitív
adalék, hogy akinek egyszer valamit megköszöntünk, vagy kifejeztük
iránta hálánkat, ezt követően egészen másként fog velünk viselkedni. De a
kommunikáció nemcsak vele javul, hanem hólabda effektusként másokkal
is, mert a jó érzéseket hordozó ember könnyebben ad pozitív érzelmi
üzenetet másoknak." Prof. Dr. Bagdy Emőke: Hogyan lehetnénk boldogabbak?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése