A valósághoz vezető út nem könnyű. Először is, az ember nem a
térképpel együtt született, előbb meg kell rajzolni, ez pedig
erőfeszítést kíván. Minél nagyobb erőfeszítés megtételére vagyunk
hajlandóak, annál nagyobb és pontosabb térképünk lesz. Ám sokan nem
hajlandóak semmilyen erőfeszítésre. Mások befejezik a rajzolást
kamaszkoruk végére. Az ő térképük kicsi marad és vázlatos, a világról
alkotott képük egyoldalú és félrevezető. Életük delén az emberek
rendszerint fölhagynak térképük rajzolásával. Úgy érzik, térképük
teljes, világnézetük helyes (sőt: szent és sérthetetlen), és semmi
szükségük nincsen újabb értesülésekre. Mintha kifáradtak volna.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése