Bocsánatot
attól szoktak kérni, akinek hatalma van. Akinek nincs, az hurcolja a
megbántottságát, filozofál, és a lelkiismeretével bíbelődik: senki nem
kér tőle bocsánatot. Sérelmein csak a gyenge rágódik, nyalogatja sebeit.
(...) Érvényes igazság, hogy mindig csak a gyenge sérül bennünk – az
erős soha! Ott, ahol az ember erős: nem lehet megbántani.
Müller Péter
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése