"Az
ösvény nem eleve adott, maguknak kell kitaposniuk. Ez nem valami
kikutatott, hivatalos harmadik természet, hanem mindenkinek magának kell
életre keltenie, önmagának kell utat vágnia. Ha valaki azt mondja:
„Mutasd meg nekem az ösvényt, akkor talán elhatározom, hogy rátérek”,
akkor Ön ennek nem tehet eleget, mert az Ön ösvénye csakis az Öné, az Ön
harmadik természete, s ezen senki mást nem vihet magával."
Jan van Rijckenborgh
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése