"Tapasztalat szerint a kérdezőnek kétféle
tanács adható: rossz tanács és jó tanács. A rossz tanács úgy keletkezik,
hogy a tanácsadó azt tanácsolja, amit ő tenne a kérdező helyében. Ez a
tanács nyilván a saját élményanyagán, erkölcsén, életfelfogásán alapul,
tehát a tanácskérőnek vajmi kevés köze van hozzá, számára a tanács
én-idegen lesz. Továbbá rossz a tanács akkor is, ha olyan viselkedést
javasol, amire a tanácskérőnek nincs belső lehetősége. Jó tanácsot akkor
lehet adni, ha az ember képes önmagát háttérbe szorítani, és fejlett
empátiával a másikkal azonosulni."
Popper Péter
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése