Szerettem egy lányt, aki viszontszeretett, ám el kellett őt hagynom.
Miért? Nem tudom. Olyan volt ez, mintha fegyveresek köre övezné, akik
lándzsáikat kifelé fordítanák. Bármikor közeledtem is, a
lándzsahegyeknek ütköztem, megsebesültem, vissza kellett fordulnom.
Szenvedtem így sokat. A lány ebben nem volt hibás? Azt hiszem, nem, sőt
tudom is. Az iménti hasonlat nem teljes, engem is fegyveresek vettek
körül, akik lándzsáikat befelé, vagyis ellenem fordították. Mihelyt a
lány felé közeledtem, először is az én fegyvereseim lándzsáiba akadtam,
és már innen sem juthattam tovább. Talán a lány fegyvereseiig nem is
hatolhattam sosem előre, és ha mégis, már vérezve az én lándzsásaim
döféseitől, önkívületben. Egyedül maradt a lány? Nem, elhatolt hozzá egy
másik férfi, könnyen s akadálytalanul. Magam, erőfeszítéseimtől
kimerülve, oly közönnyel néztem, mintha én lennék a levegő, melyen át
arcaik az első csókban összeértek.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése