'Számomra a felnőttség azt jelenti: készen
állsz vállalni a felelősséget saját helyzetedért és tetteidért. Ha saját
életemért, helyzetemért és körülményeimért vállalom a felelősséget,
megtanulhatom, hogy nem annyira (de)formáló tényezőkként, mint inkább
tanulnivalókként fogadjam el azokat. Minden, amit az élet elém hoz,
tananyag lehet számomra.
Nem mindig tudom saját magam meghatározni, mit hoz elém
az élet, és mivel kerülök szembe; azt viszont megválaszthatom, hogy egy
adott helyzetben maradok-e, vagy továbblépek. Ha pedig néhány esetben
mégsem dönthetek magam arról, hogy maradok-e, vagy továbblépek, akkor
még mindig választhatok aközött, hogy folytonosan szembeszegülök-e a
helyzettel, vagy elfogadom és tanulok belőle. Te is választhatsz, hogy
gyermekként vagy felnőttként akarod-e élni az életed.'
- Riekje Boswijk-Hummel -
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése