Ne
felejtsük el, hogy a valódi ellenség nem kívül van, hanem belül. Az
ember az ellenségképet mindig kivetíti, valamikor a barátaira valamikor
másokra. Ezt nevezik Egónak. Az Egó sosem kint van, hanem bent. De az
Egó önmagát sohasem nézi ellenségnek, ezért inkább Ő nevez meg külső
ellenségeket magának, akivel hadakozhat, akivel személyeskedhet, akire
haragudhat és mutogathat. Másban észre veszi ...a szálkát, de saját
magában a gerendát nem. Ellenben a Lélek - a valódi természet- nem
haragszik, nem hadakozik, hanem csendben szemlél. Nem folyik bele az Egó
játékába, nem hajtja a maga malmára a vizet, s nem játssza meg magát.
Ennek a művelésében rejlik a valódi bölcsesség."
Vachaspati Yogananda Suprita
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése