'Minden ember a saját határait a világ
határainak tartja. Amikor eljutunk egy problémához, amiről
megállapítjuk, hogy nem oldható meg az egyéni életünkben vagy a
kapcsolatainkban, akkor valójában nem egy megoldhatatlan helyzet elé
kerültünk, hanem a saját határainkig jutottunk el. Ilyenkor az Én
határait kellene kibővíteni, valami olyasmit kellene az Én részévé
tenni, amitől a problémát fölül fogom múlni. Mert a probléma csak egy
adott összefüggésben probléma. Ha fölé nőttem, akkor nekem már nem az.'
-Pál Ferenc -
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése