"Hogy megértsük a kapcsolatokat, először azt
kell megértenünk, ami van, azaz meg kell értenünk életünk minden apró
történését, és azt, hogy mit is jelentenek valójában a kapcsolatok. A
kapcsolatok a megnyilatkozóról szólnak, azonban mivel nem akarunk
megnyilatkozni, elrejtőzünk a biztonságban, így kapcsolataink
elsekélyesednek, elvesztik jelentőségüket és szépségüket. Valódi
kapcsolatok csak a szeretetben
létezhetnek, a szeretet azonban nem azonos a kielégülésre való
törekvéssel. A szeretet csak akkor létezhet, ha önzetlenek vagyunk, és
ha közösséget élünk meg. És nem csupán a partnerünkkel, de a legmagasabb
rendű entitással, a Valósággal is. - Ez viszont csakis akkor
következhet be, ha elfeledkezünk az énünkről."
Krishnamurti
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése