2012. július 31., kedd

"Hogy megértsük a kapcsolatokat, először azt kell megértenünk, ami van, azaz meg kell értenünk életünk minden apró történését, és azt, hogy mit is jelentenek valójában a kapcsolatok. A kapcsolatok a megnyilatkozóról szólnak, azonban mivel nem akarunk megnyilatkozni, elrejtőzünk a biztonságban, így kapcsolataink elsekélyesednek, elvesztik jelentőségüket és szépségüket. Valódi kapcsolatok csak a szeretetben létezhetnek, a szeretet azonban nem azonos a kielégülésre való törekvéssel. A szeretet csak akkor létezhet, ha önzetlenek vagyunk, és ha közösséget élünk meg. És nem csupán a partnerünkkel, de a legmagasabb rendű entitással, a Valósággal is. - Ez viszont csakis akkor következhet be, ha elfeledkezünk az énünkről."
Krishnamurti

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése