'Biztos sokszor tapasztaltad már: egy jó
beszélgetésnek, egy meghitt együttlétnek, egy szerelmes ölelésnek mintha
zenéje lenne! Szinte hallani lehet. Nem füllel. Lélekkel. Ahol nincs
harmónia, ott összevissza fecsegnek. Rumli van, zűrzavar. Ahogy egy
zsebünkben felejtett mobiltelefon rögzíti néha; hallgasd meg, milyen
hangzavarban élünk, ha nincs közöttünk szeretet. Mint egy majomházban:
mindenki fújja, rikoltja, darálja a magáét.
De ha egy baráti
beszélgetés! Hallgasd vissza! Az egymásra figyelő emberek csendjét,
jókor megszólaló mondatait. A nevetéseket. A hang erejét. Amikor van
miről beszélni - megtelik lélekkel a levegő.'
- Müller Péter -
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése