"Az
úton önmagadat kell adnod. A világon a legnehezebb dolog olyannak
lenni, amilyenek nem vagyunk. Ahhoz, hogy el tudjunk kalandozni
önmagunktól, egyre közelebb és közelebb kell kerülnünk ahhoz a
valakihez, akik valójában vagyunk. Ez nem nehéz, látni fogod. A
legkönnyebb dolog önmagunkat adni. Sokkal nehezebb azzá lenni, amit
mások várnak el tőlünk. Ne hagyd, hogy ilyen helyzetbe kényszerülj. Találd
meg önmagad, azt, aki vagy, és légy, aki vagy! Akkor egyszerűen csak
létezned kell. Akkor másra fordíthatod mindazt az energiát, amit abba
öltél, hogy fenntartsd a látszatot. Többé nem lesz látszat, amit fenn
kell tartanod. Sem szerep, melyet el kell játszanod. Jelentsd ki: Íme,
itt vagyok. Fogadjatok el olyannak, amilyen vagyok, minden hibámmal és
gyarlóságommal együtt. S ha ez nem megy, hagyjatok létezni "
Leo. F. Buscaglia
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése