Az
embernek a társa: hiányzik. Nemcsak akkor, ha a halállal elvesztette,
de akkor is, ha még sohasem találkozott vele. Soha, egész életében!... A
társtalan ember hozzászokott ugyan, hogy egyedül van, hogy lelkileg
idegenek között él, megszokja a magányt, mint eszkimó a sarki hideget -
de a lélek mégis tudja, hogy hiányzik belőle egy darab: hiányzik a másik
fele. És ez nem csak akkor fáj, ha elveszítjük, hanem akkor is, ha nem
találjuk meg!"
(Müller Péter)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése