"Az
ember csinálja is azt, ami történik vele. Hívja magához, nem engedi el
azt, aminek meg kell történni. Akkor is megteszi, ha rögtön, első
pillanattól érzi és tudja, hogy amit tesz, végzetes. Tartják egymást, az
ember és sorsa, idézik és alkotják egymást. Nem igaz, hogy a végzet
vakon lép életünkbe, nem. A végzet az ajtón át lép be, melyet mi tártunk
fel, s magunk előtt tessékeltük a végzetet." Márai Sándor
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése