"Ahhoz, hogy megismerjünk valamit, el kell veszítenünk.
Mindenki letér a belső világába, belső terébe vezető útról, és
lassanként éhezni, sóvárogni kezd utána. Éhség támad benne, szomjúságot
érez. Hívás érkezik legbensőbb énjétől, hogy térjen haza, és az egyén
utazni kezd. Ezt jelenti keresőnek lenni. Visszatérés abba a meleg,
belső térbe, amelyet egy napon elhagytunk. Nem szerzel vele semmi újat.
Olyasmit szerzel vele, ami mindig is ott volt, most mégis nagy nyereség
lesz, mert végre először látni fogod, mi is az. Amikor utoljára abban a
térben voltál, magától értetődőnek tekintetted. "
Osho
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése