Ha
azért mondasz vagy teszel valamit, hogy valakit vagy valamit
megszerezz, megtarts, befolyásolj vagy irányíts, az ok mindig a félelem,
az eredmény pedig a fájdalom. A manipuláció egyenlő a szeparációval, a
szeparáció pedig a szenvedéssel. Lehet, hogy a másik közben teljes
szívéből szeret, de neked esélyed sincs, hogy ezt felismerd. Ha
félelemből cselekszel, képtelen vagy befogadni a szeretetet, hiszen egy
olyan gondolat fogságában élsz, ami arról szól, hogy mit kellene tenned a
szeretetért. Éppen ezért minden aggodalmas gondolatod csak elszigetel a
többi embertől. De amint megkérdőjelezed a gondolataidat, máris
rájössz, hogy nem kell tenned semmit a szeretetért. Ez az egész csupán
ártatlan félreértés, nem több. Ha szeretnél lenyűgözni másokat, és
elnyerni az elismerésüket, olyan vagy, mint a hisztis gyerek, aki így
kiabál: "Nézz rám! Nézz rám!" Az egész hajsza mögött valójában egy
hisztis gyerek áll. Ha képes vagy szeretni ezt a gyereket és megölelni
őt, a keresésnek vége szakad.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése