Ne
felejtsd el: várnak. Mindig várnak! Akkor is, ha egyedül vagy, ha
senkid sincs, ha üres a szobád, az ágyad, ha fagyos világban élsz, és
sötét a láthatár. Akkor is, ha elhagytak, ha gyűlölnek, ha nem találtál
társat, ha mindenki vadidegen körülötted - várnak! És aki vár, annak
nagyon hiányzol! Épp úgy, mint neked ő. Ha fiatal vagy, és nincs még
párod, és nem találsz később sem senkit, sőt, ha megöregedtél, és
egyedül maradtál - ne felejtsd el: várnak! "Jövök!" - gondold a
magányodban. Ő is ezt gondolja. És menj. És ő jön. Ez a bizonyosság
szülte valaha az istenhitet.
Müller Péter
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése