Mindenki
ragaszkodik a saját véleményéhez. Mert mi az ego, ha nem egy
véleménytömeg? Lehet a vélemény alaptalan - de mi mégis ragaszkodunk
hozzá, mert a miénk. De ha az tényleg úgy van, akkor minek ragaszkodni
hozzá, minek bizonygatni? A tény az tény, önmagáért beszél. Akkor van
szükség a ragaszkodásra, ha a véleményed alaptalan. Ne feledd: ha tudod
valamiről, hogy igaz, akkor ne légy mérges, ha valaki megcáfol téged,
mert a méreg mindig a tudatlansággal arányos. A dühöd azt mutatja, hogy
csak véleményed van, nem pedig tudásod.
Osho
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése