Könnyen
ítélkezünk, holott nem ismerhetjük a másik ember valóságát; azt, hogy
fogantatása pillanatától milyen élmények érték, amelyek által mai
arcvonásai alakultak. Gondolhatod őt furcsának, elviselhetetlennek - egy
azonban bizonyos: az, ahogyan a világot tanultuk, tapasztaltuk, erős
formálója személyiségünknek. Az emberek nem rosszak, legfeljebb
elesettek, mert nem kapták meg a megfelelő szeretetadagot
hamuban sült pogácsaként... ezért félnek... és félelmeik által
bukdácsolnak... félelmeik által marnak, ahelyett, hogy ölelnének.
Megérteni akarj, ne vádaskodj. És azt se feledd: akivel összehoz az
Élet, azzal rímeltek egymásra: közös tanulnivalótok köt össze
benneteket. Nem ritka, hogy ami a másikban felzaklat, az saját
gyógyítatlan sebedre emlékeztet, ezért fáj annyira a találkozás
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése