2012. január 6., péntek

Egy felszínes ismeretségről azt gondoljuk, eljött a szerelem

A felszínek találkoznak, és azt hisszük, mi találkoztunk.

Te nem vagy azonos a felszíneddel! A felszín valójában az a határvonal, ahol te magad véget érsz; csak a kerítés körülötted. Ez nem te vagy! A felszín az a hely, ahol te véget érsz, és ahol a világ kezdődik.
...
Sokszor még az évek óta együtt élő házastársak is csupán távoli ismerősök egymás számára. Nem ismerik egymást valójában. És minél tovább élsz együtt valakivel, annál inkább megfeledkezel arról, hogy a középpont feltáratlan maradt.

Ezért elsőként azt kell megértened, hogy az ismeretséget ne azonosítsd a szerelemmel. Megeshet, hogy szeretkezel valakivel, szexuális kapcsolat köt össze vele, de a szex is csupán felszín. Ha nem találkoznak a középpontok, a szex mindössze két test találkozása. És két test találkozása nem a ti találkozásotok. A szex is csak ismeretség marad – fizikai, testi ismeretség ugyan, de ismeretség. Csak akkor engedheted meg valakinek, hogy belépjen a középpontodba, ha nincs benned félelem, ha nem rettegsz.
Osho

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése