2012. január 2., hétfő

... Nem vagyok tökéletes. A világon még egy Mester sem ment át úgy a fénybe, hogy minden tette és gondolata emberi mércével mérve is tökéletes lett volna. Éppen az különbözteti meg őket az „egyszerű” emberektől, hogy mertek a szenvedélyüknek élni, azáltal vezettetni magukat akár az egész világ ellenében is. A legfontosabb a fókusz, hogy tekinteted mindig a teremtéseiden legyen, hogy aszerint élj, amit meg szeretnél tapasztalni a világban. Hogy amikor egy gondolat a tudatodba szivárog, csak figyeled, hogy mi következik belőle számodra a jelenben. És ha nem tetszik, amit látsz, akkor eltolod magadtól és egy másik gondolatot választasz. Minden pillanatban újrateremted magad azzal, hogy választasz. Minden lélegzetvételeddel és minden pillanatodban. Most azzal, hogy rám figyelsz, már hoztál egy választást. Mert például unatkozhatnál is, vagy figyelhetnéd az étlapot. Vagy amikor az előbb beszéltek hozzád, és nem válaszoltál. Azt választottad, hogy nem mész bele. Belül érezted, mi minden van ott, sebek és viták, de azt választottad, hogy már nem érint meg és továbblépsz. Nem adsz neki energiát és ezáltal már el is engedted. Ez ilyen. Minden pillanatban választunk cselekvés és nem cselekvés között. És ha a cselekvést választod, akkor onnantól ott van a figyelmed. De, minden pillanatban újra választhatsz aszerint, hogy mit érzékelsz, mit látsz és hallasz. Nagyon sok minden feltárul az életedben, ha képes vagy egyszerre energiát fókuszálni és figyelni."

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése