2012. január 2., hétfő
... Nem vagyok tökéletes. A világon még egy Mester sem ment át úgy a fénybe, hogy
minden tette és gondolata emberi mércével mérve is tökéletes lett
volna. Éppen az különbözteti meg őket az „egyszerű” emberektől, hogy
mertek a szenvedélyüknek élni, azáltal vezettetni magukat akár az egész
világ ellenében is. A legfontosabb a fókusz, hogy tekinteted mindig a
teremtéseiden legyen, hogy aszerint élj, amit meg szeretnél tapasztalni a
világban. Hogy amikor egy gondolat a tudatodba szivárog, csak figyeled,
hogy mi következik belőle számodra a jelenben. És ha nem tetszik, amit
látsz, akkor eltolod magadtól és egy másik gondolatot választasz. Minden
pillanatban újrateremted magad azzal, hogy választasz. Minden
lélegzetvételeddel és minden pillanatodban. Most azzal, hogy rám
figyelsz, már hoztál egy választást. Mert például unatkozhatnál is, vagy
figyelhetnéd az étlapot. Vagy amikor az előbb beszéltek hozzád, és nem
válaszoltál. Azt választottad, hogy nem mész bele. Belül érezted, mi
minden van ott, sebek és viták, de azt választottad, hogy már nem érint
meg és továbblépsz. Nem adsz neki energiát és ezáltal már el is
engedted. Ez ilyen. Minden pillanatban választunk cselekvés és nem
cselekvés között. És ha a cselekvést választod, akkor onnantól ott van a
figyelmed. De, minden pillanatban újra választhatsz aszerint, hogy mit
érzékelsz, mit látsz és hallasz. Nagyon sok minden feltárul az
életedben, ha képes vagy egyszerre energiát fókuszálni és figyelni."
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése