"A
fájdalom nem azért van, hogy szomorúvá tegyen, ne feledd. Ez az a pont,
ahol az emberek mindig eltévednek... A fájdalom csak azért van, hogy
éberebbé tegyen - mert az emberek csak akkor válnak éberré, amikor a
nyílhegy mélyen a szívükbe hasít, és megsebzi őket. Egyébként nem
ébrednek fel. Amikor az élet könnyű, kényelmes és zökkenőmentes, akkor
kit érdekel? Akkor ki törődik az éberséggel? Amikor
a barátod meghal, az egy lehetőség. Amikor a szerelmed elhagy... azok a
sötét éjszakák, amikor olyan magányos vagy... annyira szeretted őt,
mindenedet kockára tetted érte, és most hirtelen nincs többé veled.
Magányosságod sírásában... ott a lehetőség; ha jól használod, tudatossá
tesz. A nyíl hegye fájdalmasan éget - használd fel. A fájdalom nem azért
van, hogy nyomorulttá tegyen, hanem azért, hogy tudatosabbá válj! És ha
tudatossá váltál, minden szenvedés eltűnik."
Osho
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése